Last.fm in Ubuntu

از وقتی که ویستا رو بدرود گفتم و وارد محیط ابونتو شدم، دیگه نمیتونستم با Last.fm ارتباط برقرار کنم، و سد آی نور لای بنظر می رسید که خیلی وقته موزیک گوش نداده و در خواب عمیقی فرو رفته.

تا به امروز هم فک میکردم چیزی واسه لست اف ام نیست، تا بتونه موزیکامو بفرسته رو سایت، اما خیلی جالب بود با یه جرقه کوچیک که رامین تو Identi.Ca ایجاد کرد و صحبتهای امیر و هر دو تا باهم من به این نتیجه رسیدم که هیچ کاری نشد نداره تو لینوکس!از هر دوتاشونم ممنونم که اینقد منو خوشحال کردن.

برای انجام این کار شما میتونید Last.fm رو از سیناپتیک سرچ و دانلود و در آخر نصبش کنید. سپس یوزر نیم و پسورد اکانت خودتون رو بهش بدین! بهتره که از موزیک پلیر Banshee استفاده کنید، با این دستور نصب میشه:

sudo apt-get install banshee

بعد از باز کردن Banshee در قسمت Tools و Audioscrobbler تیک Enable song reporting رو بزنید! و در قسمت Configure یوزر نیم و پسورد اکانت لست اف ام خود رو وارد کنید و در آخر هم Close. سپس به منوی Edit رفته و وارد Plugin شوید و Last.fm رو enable کنید.

به همین راحتی شما میتونید موزیکایی رو که گوش می دین از ابونتو به لست اف ام بفرستین!

یه نکته ای رو هم اینجا ذکر کنم شاید بد نباشه! دوستان اُپن سورسی حتما بیان و اینجا عضو شن، یک محیط بسیار دوست داشتی و آموزشی هستش که می تونین نه تنها با دوستان ایرانی و وطنی رابطه برقرار کنین بلکه با دوستان خارجکی هم ارتباط مفیدی داشته باشین! اینجا اکثریت لینوکسی می باشند! و ما نیز بسی خوشحال می شویم که تک تک دوستان رو اونجا رویت کنیم! 😀

sadeye: i’m so happy because i CAN login in my twitter account ,,,, LoL 😀 http://twitter.com/SadEye

binyamin: @sadeye Dude forget about Twitter… be free and open source with identi.ca

اینا شاید یکی از دلایلی باشه که من از توئیتر به آیدنتیکا کوچ کردم! 😀

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *