مودیگلیانی

مودیگلیانی نقاش و مجسمه ساز ایتالیایی است که بیشتر زندگی هنری اش را در پاریس گذراند.مودیلیانی در لیوُرنو در مرکز ایتالیا به دنیا آمد و تحصیلات هنری اش را در ایتالیا(قبل از مهاجرت به پاریس در سال ۱۹۰۶) شروع کرد و از هنرمندان سبک‌ها و جنبش‌های مختلف هنری زمانش تاثیر گرفت. او بر اثر بیماری سل که به خاطر فقر، کارزیاد، مصرف زیاد الکل و مواد مخدر تشدید شده بود، در سن ۳۵ سالگی در  پاریس درگذشت.

او گردن سوژه‌هایش را بلند و چشمان آنها را بادامی و بسیار ریز می‌کشید که سبک مخصوص او و مشخصه آثارش است.

 

درسال ۲۰۰۴ فیلمی به نام مودیلیانی  براساس زندگی او توسط میک دیویس وبا بازی اندی گارسیا (مودیلیانی) و امید جلیلی در نقش پیکاسو ساخته شد.

چانا اُرلوف، مجسمه ساز  روس مودیلیانی را با دختر ۱۹ساله زیبایی به نام ژان ابوترن، آشنا کرد که دانشجوی هنر و مدل تسوگوهارو فوجیتا بود. ژان به خاطر رابطه اش با مودیلیانی که از نظر خانواده  مسیحی و مذهبی ژان رابطه‌ای نامشروع بود، تحت فشار بود.با این که خانواده ژان مخالف رابطه آنها بودند خیلی زود مودیلیانی و ژان زندگی شان را با هم شروع کردند. پس از مهاجرت آن دو به نس  در فرانسه، ژان در ۲۹ نوامبر ۱۹۱۸ دختری به دنیا آورد که اسمش را ژان(۱۹۸۴-۱۹۱۸) گذاشتند. بعداز مرگ مودیلیانی، پدرومادر ژان اورا به خانه خودشان بردند.دو روز پس از مرگ مودیلیانی، ژان خودش و کودکی را که در شکم داشت، با پریدن از پنجرهٔ طبقه پنجم ساختمان کشت. این صحنه خیلی دردناک بود.

 پ.ن۱: رامک گُلی!

پ.ن۲: دعایم کنید.

 پ.ن۳: شونصد دفعه من پست رو نوشتم و مرتب کردم. وای خسته م کرد. =(( الان شد شونصد و یک دفعه!!!

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *